Lokale Adviescommissie (LAC)
Kan je, je energie- en/of waterrekeningen niet langer betalen en dreigt de leverancier de kraan toe te draaien? Dan treedt het Team Welzijn op als bemiddelaar tussen jezelf en de leverancier.
Wanneer een leverancier een verbruiker wil afsluiten van gas, elektriciteit of water dient die advies te vragen aan de Lokale Adviescommissie. Hierin zit een maatschappelijk werker van het Team Welzijn, de leverancier en jij als je wenst aanwezig te zijn.
De LAC beslist dan over afsluiting of heraansluiting van elektriciteit, aardgas of water met afbetalingsplan.
Verwarmingstoelage via het Sociaal Verwarmingsfonds
Verwarm jij je huis met huisbrandolie, verwarmingspetroleum (type c) of bulkpropaangas dan heb je misschien recht op een verwarmigstoelage. Er zijn drie categorieën van mensen die recht hebben op de toelage:
- recht hebben op verhoogde tegemoetkoming bij de mutualiteit
- laag inkomen ( jaarlijks bruto belastbaar inkomen lager dan 19.566,25)
- in collectieve schuldenregeling of schuldbemiddeling zitten
Neem binnen de 60 dagen na de levering van de brandstof contact op met het Team Welzijn.
Minimale Levering Aardgas
Wie een budgetmeter heeft voor aardgas en moeite heeft om de wintermaanden door te komen, kan eventueel recht hebben op een Minimale Levering Aardgas.
De wintermaanden lopen van 1 november tot 31 maart.
Als je denkt hier recht op te hebben, neem contact op met het Team Welzijn.