Een overzicht van alle activiteiten die passen binnen het Klimaatplan 2030.
Van kerk naar bib
De bibliotheek van De Panne verhuist in 2025 naar de Sint-Pieterskerk in de Kerkstraat. Een bib in een kerk is ondertussen verre van een unicum, maar toch onderscheidt dit project zich van andere gelijkaardige. De Pannese bibliotheek zal namelijk dankzij de sociale functies veel meer zijn dan een gewone bibliotheek.
In de Sint-Pieterskerk blijft de bibliotheekfunctie centraal staan met veel leesvoer, leeshoeken, een leestafel, studeerplekken … Dit wordt aangevuld met ruimte voor culturele evenementen (lezingen, pianoconcerten, recepties …), een knutsel- en puzzelhoek en een leescafé waar iets geconsumeerd kan worden.
Verhuis bibliotheek naar St.-Pieterskerk
PROJECT N35
Het Agentschap Wegen en Verkeer, de lokale besturen van Veurne, Koksijde en De Panne en Aquaduin (vroeger IWVA) maken werk van de herinrichting van de Pannestraat/Veurnestraat (N35).
Ontdek de duurzame aspecten van de werken
Groene Corridor Buurt-Tuin
De Buurt-Tuin wordt een groene corridor in Adinkerke. Samen met de Putten Markey vormt het natuur in de buurt voor iedereen! De Buurt-Tuin is een groene bespeelbare vrije ruimte in het stedelijk weefsel met plaats voor ontmoeting en interactie. Het is een veilige, groene verbinding door de gemeente Adinkerke.
bekijk de plannen en volg de werken
Recreatief rustpunt Burgweg 2
Geluk zit in een klein hoekje ... Ook in het recreatief rustpunt op de splitsing van de Burgweg en de Noordhoekstraat.
bekijk de plannen en volg de werken
VerLEDding van de openbare verlichting
Dit is een project om de openbare verlichting meer doelgericht, energiezuinig en duurzaam te maken op het volledige grondgebied van de gemeente tegen 2030.
Bekijk welke verlichting is aangepast en welke gepland staat
Werken Barkenlaan
Het lokaal bestuur De Panne en Aquaduin starten met de heraanleg van de Barkenlaan, het Jeanne D’Arcplein en de Toeristenlaan. Naast nieuwe riolen zal die woonbuurt veel groener ogen. De ondergrond van de parkeerplaatsen wordt vervangen door waterdoorlatende betontegels, en worden er bijkomende groenzones aangelegd.
Bekijk de plannen en volg de werken